POPOŁUDNIA Z E-SZKOŁĄ
Czym jest grawitacja? Jak wygląda szereg homologiczny alkoholi? Co kryje się pod pojęciem wielkiego kryzysu? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań przyniosą popołudniowe spotkania z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową. Lekcje kierowane są głównie do przygotowujących się do egzaminów ósmoklasistów i maturzystów. Przed ekrany komputerów Urząd Marszałkowski zaprasza także uczniów pozostałych klas, którzy będą mogli powtórzyć bieżący materiał.
- Nasza e-Szkoła zyskała dużą popularność. Otrzymaliśmy wiele pozytywnych komentarzy i podziękowań, e-lekcje okazały się pomocą dla uczniów w przygotowaniach do matury i egzaminu ósmoklasisty. Od nowego roku szkolnego kontynuujemy projekt w trochę zmienionej formule – mówi marszałek Piotr Całbecki.
Interpretacje wierszy Williama Butlera i Krzysztofa Karaska to temat lekcji, które szczególnie zainteresują przygotowujących się do egzaminu maturalnego z języka polskiego. Wśród zajęć z przedmiotów ścisłych ciągi liczbowe i ruch jednostajnie zmienny. Ósmoklasistów Urząd zachęca do powtórzenia mowy zależnej i spotkania z lekturą („Zemsta” Aleksandra Fredry) oraz zajęć biologii, których tematem będzie przystosowanie kręgowców do życia w wodzie.
Zajęcia można oglądać na czterech kanałach:
· YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła,
· Facebook: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła,
· edupolis.pl,
· kujawsko-pomorskie.pl.
Wszystkie lekcje są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Można do nich powracać także poza godzinami emisji. Zajęcia są tematycznie opisane i skatalogowane, dzięki czemu uczniowie mogą w łatwy sposób odnaleźć interesujące ich materiały. W biblioteczce e-Szkoły znalazły się osobno zebrane lekcje z poszczególnych przedmiotów, m.in. wychowania fizycznego, religii, matematyki, biologii i języka polskiego, jak i zbiory filmów kierowanych do uczniów poszczególnych klas szkoły podstawowej i średniej, w tym specjalny blok dla ósmoklasistów i maturzystów. Są też katalogi grupujące zajęcia z przedmiotów humanistycznych, ścisłych i przyrodniczych oraz języków obcych (niemieckiego i angielskiego).