POPOŁUDNIA Z E-SZKOŁĄ

Czym jest grawitacja? Jak wygląda szereg homologiczny alkoholi? Co kryje się pod pojęciem wielkiego kryzysu? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań przyniosą popołudniowe spotkania z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową. Lekcje kierowane są głównie do przygotowujących się do egzaminów ósmoklasistów i maturzystów. Przed ekrany komputerów Urząd Marszałkowski zaprasza także uczniów pozostałych klas, którzy będą mogli powtórzyć bieżący materiał.

- Nasza e-Szkoła zyskała dużą popularność. Otrzymaliśmy wiele pozytywnych komentarzy i podziękowań, e-lekcje okazały się pomocą dla uczniów w przygotowaniach do matury i egzaminu ósmoklasisty. Od nowego roku szkolnego kontynuujemy projekt w trochę zmienionej formule – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Interpretacje wierszy Williama Butlera i Krzysztofa Karaska to temat lekcji, które szczególnie zainteresują przygotowujących się do egzaminu maturalnego z języka polskiego. Wśród zajęć z przedmiotów ścisłych ciągi liczbowe i ruch jednostajnie zmienny. Ósmoklasistów Urząd zachęca do powtórzenia mowy zależnej i spotkania z lekturą („Zemsta” Aleksandra Fredry) oraz zajęć biologii, których tematem będzie przystosowanie kręgowców do życia w wodzie.

Zajęcia można oglądać na czterech kanałach:

·         YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła,

·         Facebook: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła,

·         edupolis.pl,

·         kujawsko-pomorskie.pl.

Wszystkie lekcje są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Można do nich powracać także poza godzinami emisji. Zajęcia są tematycznie opisane i skatalogowane, dzięki czemu uczniowie mogą w łatwy sposób odnaleźć interesujące ich materiały. W biblioteczce e-Szkoły znalazły się osobno zebrane lekcje z poszczególnych przedmiotów, m.in. wychowania fizycznego, religii, matematyki, biologii i języka polskiego, jak i zbiory filmów kierowanych do uczniów poszczególnych klas szkoły podstawowej i średniej, w tym specjalny blok dla ósmoklasistów i maturzystów. Są też katalogi grupujące zajęcia z przedmiotów humanistycznych,  ścisłych i przyrodniczych oraz języków obcych (niemieckiego i angielskiego).

52898046
Redakcja TV Toruń, ul. B. Głowackiego 2 redakcja@toruntv.pl, tel. 56 655 91 91
Niektóre materiały archiwalne są dostępne odpłatnie na stronie tvtorun.net
© 2021 TV Toruń