TORUŃ NA TARGACH

Przedstawiciele Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu uczestniczyli w międzynarodowej giełdzie kooperacyjnej INNOFORM 2021. Spotkanie zaowocowało pozyskaniem przez miasto kontaktów do firm telemedycznych z Niemiec, Austrii i Szwajcarii, zainteresowanych inwestycjami w Europie Środkowo-Wschodniej.

Organizatorzy wydarzenia zaprosili po raz piąty do udziału w Giełdzie Kooperacyjnej INNOFORM, która odbyła się 21 kwietnia 2021 r. w ramach targów INNOFORM. Na dedykowanej temu wydarzeniu platformie b2match przedstawiciele CWB spotkali się z 3 międzynarodowymi partnerami w celu wymiany doświadczeń i porównania możliwości działania jednostek wspierających rozwój gospodarczy miast i regionów w czasie pandemii Covid-19. W spotkaniu online wzięli udział:

    Andy Albert, Konsultant ds. inwestycji w Rostock Business and Technology Development GmbH Niemcy,

    Aisalkyn Dzhanieva, Specjalista ds. rozwoju gospodarczego w PM & Partner Marketing Consulting GmbH Frankfurt nad Menem, Niemcy,

    Valentina Liashenko, Sourcing Coordinator Export Promotion Office of Ukraine w Export Promotion Office of Ukraine, Kijów, Ukraina,

    Piotr Zariczny, Expert Business Support Centre in Torun, Polska.

Spotkania zaowocowały pozyskaniem przez miasto ok. 100 kontaktów do firm z regionu DACH (Niemcy, Austria i Szwajcaria) z branży telemedycznej, zainteresowanych inwestycjami w Europie Środkowo-Wschodniej. Przedstawiciele CWB dowiedzieli się także o sytuacji na rynkach zagranicznych. Niemieckie doświadczenia jednostek wspierających biznes zarówno publicznych jak i komercyjnych wskazują, że u naszego zachodniego sąsiada obserwowana jest obecnie moda na inwestycje na rynkach stabilnych i wchodzących, a rynek polski jest tam tak właśnie postrzegany. Czy to także rynek na inwestycje w nieruchomości? Niemieccy rozmówcy zdecydowanie podkreślali, że miejskie tereny inwestycyjne zostały już dawno zza Odrą sprzedane, a miasta od kilkunastu lat przy wykorzystaniu funduszy unijnych inwestują za pomocą spółek celowych w budowę obiektów na wynajem (biurowców, obiektów open space, nowoczesnych magazynów). Dziś głównym zadaniem odpowiedników CWB w RFN jest promocja nowoczesnych miejskich obiektów na wynajem i poszukiwanie zagranicznych partnerów i firm technologicznych oraz logistyczno-magazynowych do tworzenia tam globalnych centrów usług IT.

Organizatorami giełdy INNOFORM 2021 byli: Ośrodek Enterprise Europe Network przy Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., Bydgoski Klaster Przemysłowy, Targi w Krakowie Sp. z o.o. w partnerstwie z Bydgoską Agencją Rozwoju Regionalnego Sp. z o.o.

56789745
Redakcja TV Toruń, ul. B. Głowackiego 2 redakcja@toruntv.pl, tel. 56 655 91 91
Niektóre materiały archiwalne są dostępne odpłatnie na stronie tvtorun.net
© 2021 TV Toruń