BON TURYSTYCZNY DO WRZEŚNIA

W województwie kujawsko-pomorskim, choć wielu rodziców bon aktywowało, to jednak nie do końca z niego skorzystało. Do wykorzystania, choćby częściowego pozostało jeszcze w bonach ponad 77 mln zł. Płacić nim można tylko do końca września.

Od sierpnia 2020 r. za pomocą bonu  rodzice mogą płacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne na terenie Polski. W województwie kujawsko-pomorskim, choć wielu rodziców bon aktywowało, to jednak nie do końca z niego skorzystało. Do wykorzystania, choćby częściowego pozostało jeszcze w bonach ponad 77 mln zł. Na 228,6 tys. przygotowanych bonów wykorzystanych co do złotówki zostało jedynie 100 tys., a 21 proc. czyli ponad 48 tys. bonów czeka na aktywację - informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego

Rodzice, którzy nie wykorzystali do tej pory bonu turystycznego, mogą nim płacić tylko do końca września 2022 roku. Mogą nim zapłacić na przykład za kolonie, obóz dziecka, wycieczkę, za pobyt w hotelu, pensjonacie czy gospodarstwie agroturystycznym. W niektórych przypadkach opłacą nim także jednodniową wycieczkę. Lista podmiotów turystycznych, u których można zapłacić bonem, jest na stronie internetowej Polskiej Organizacji Turystycznej – www.pot.gov.pl.

Aby zapłacić bonem za usługę turystyczną, trzeba podać kod obsługi płatności, a następnie jednorazowy kod potwierdzający płatność bonem, przesłany SMS-em na numer telefonu komórkowego podany na PUE ZUS przy aktywacji bonu. Bonem można płacić wiele razy- aż do wyczerpania środków. Na PUE ZUS sprawdzimy, ile pieniędzy z bonu zostało jeszcze do wydania.

Bon turystyczny to 500 zł na jedno dziecko, a w przypadku dziecka z niepełnosprawnością 1000 zł. Przysługuje rodzicom, którzy mieli prawo do świadczenia wychowawczego 500 + 

w momencie wejścia w życie przepisów o bonie, a także jeśli nabyli do niego prawo między 19 lipca 2020 r. a 31 grudnia 2021 r.

Szczegółowe informacje związane z bonem turystycznym można uzyskać dzwoniąc na specjalną infolinię ZUS: 22 11 22 111).

 

 

 

87471912
Redakcja TV Toruń, ul. B. Głowackiego 2 redakcja@toruntv.pl, tel. 56 655 91 91
Niektóre materiały archiwalne są dostępne odpłatnie na stronie tvtorun.net
© 2022 TV Toruń