Z OKAZJI DNIA ZIEMI

Centrum Kultury Dwór Artusa zaprasza - Życie pod Ziemią | e-Warsztaty z okazji Dnia Ziemi – Kiedy: 23.04.2021 piątek | godz. 16:30 – Gdzie: Zoom. Wstęp wolny! Warsztaty ekologiczne dla dzieci od 8 roku życia | Więcej informacji: ola@artus.torun.pl

Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Edukacja

Dzień Ziemi różni się zupełnie od innych dni w roku. Wiecie dlaczego? Bo na całej naszej planecie dzień trwa tyle samo, co noc. Niewiarygodne! Prawda? Równonoc wiosenna w starożytnych kulturach powiązana była z rodzącym się życiem. Na spotkaniu weźmiemy pod lupę życie, a ściślej życie pod Ziemią.

Przejdziemy coraz głębiej i głębiej, od cienkiej warstwy gleby tuż pod stopami aż do gorącego jądra Ziemi. Odkryjemy tajemnicę podziemnego świata, wyruszając w podróż w głąb Ziemi. Spotkamy po drodze grotołazów, górników i… pasażerów metra. Znajdziemy skamieniałe kości… być może dinozaurów, zabytkowe przedmioty sprzed setek lat i jadalne korzenie. Zajrzymy do podziemnych nor i norek, zapuścimy się w labirynty jaskiń i zjedziemy na dno najgłębszej kopalni świata.

Wszystko to tajemnicze życie pod Ziemią, ale czy dostatecznie wiemy, jak dbać o ten ekosystem? Zapraszamy na spotkanie, podczas którego trochę poobserwujemy, wspólnie odkryjemy tajemniczy świat Ziemi, a może wymyślimy nową formę życia w zgodzie z naturą? Spotkanie uświadomi dzieciom, które są przyszłością Ziemi, jak dużo dzieje się pod ich stopami i jak bardzo wszystko to jest zależne od nich.

Do zajęć potrzebny będą: kartki papieru, kredki.

Zgłoszenia na zajęcia:

    ola@artus.torun.pl

W odpowiedzi szczegółowe informacje dotyczące potrzebnych materiałów i sprzętu. Zajęcia odbędą się na Zoomie! Zajęcia poprowadzi dla Was Aleksandra Strzelec – edukator kultury, plastyk, architekt krajobrazu.

56790190
Redakcja TV Toruń, ul. B. Głowackiego 2 redakcja@toruntv.pl, tel. 56 655 91 91
Niektóre materiały archiwalne są dostępne odpłatnie na stronie tvtorun.net
© 2021 TV Toruń