Informacje: W niedzielę 24 stycznia o godz. 16.55 Telewizja Toruń przeprowadzi bezpośrednią relację z meczu PLH: KH Energa Toruń  -  Ciarko STS Sanok   ***

KONCERT CHARYTATYWNY UMK

Za pośrednictwem telewizji i internetu będzie można kilkakrotnie oglądać XIX Uniwersytecki Koncert Charytatywny "Jesteśmy razem" oraz wziąć udział w aukcjach przygotowanych przez UMK. Przedmioty na licytacje przekazał także prezydent Torunia Michał Zaleski.

Koncert po raz drugi dedykowany jest studentce UMK Aleksandrze Rutkowskiej, która w 2019 roku uległa bardzo poważnemu wypadkowi samochodowemu. W wyniku zdarzenia zginęła mama Oli, a jej tata i brat z ciężkimi obrażeniami trafili do bydgoskich szpitali. Ola w stanie krytycznym została przewieziona do Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela. Mimo dramatycznych doświadczeń Aleksandra po wypadku, podczas pobytu w szpitalach, zdała wszystkie egzaminy letniej sesji, dokończyła pracę dyplomową i złożyła z bardzo dobrą oceną egzamin końcowy. Mimo że musi poruszać się na wózku inwalidzkim, kontynuuje studia na II stopniu, osiągając świetne wyniki w nauce.

Z racji obowiązujących obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, koncert odbędzie się w formie zdalnej, za pośrednictwem Telewizji Toruń. Zostanie on wyemitowany w najbliższą sobotę, 23 stycznia 2021 o godz. 18.10, a następnie powtórzony w niedzielę, 24 stycznia o godz. 20.25, w poniedziałek, 25 stycznia o godz. 22.30 oraz we wtorek, 26 stycznia o godz. 16.00. Transmisję z koncertu będzie można także oglądać online, za pośrednictwem strony internetowej Telewizji Toruń. Podczas koncertu wystąpił Kamil Czeszel, laureat 57. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2020 w kategorii debiuty, zdobywca - jednogłośną decyzją festiwalowego jury - Nagrody im. Anny Jantar.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie licytacja darów, wystawionych przez Fundację Amicus Universitatis Nicolai Copernici za pośrednictwem platformy Allegro. Prezydent Zaleski przekazał na ten cel trzy przedmioty: srebrny obrazek z panoramą Torunia, grę Monopoly Toruń oraz obraz ceramiczny autorstwa Alicji Bogackiej z motywami toruńskimi. Osoby chcące wesprzeć akcję, mogą również dokonać wpłat na konto Fundacji Amicus.

49111017
Redakcja TV Toruń, ul. B. Głowackiego 2 redakcja@toruntv.pl, tel. 56 655 91 91
Niektóre materiały archiwalne są dostępne odpłatnie na stronie tvtorun.net
© 2021 TV Toruń