ŚWIĘTO SENIORÓW

Śpiewy, tańce, badania mobilne, kiermasz rękodzieła, stoiska edukacyjne i moc innych atrakcji będą czekały na seniorów w Muzeum Etnograficznym, gdzie w niedzielę 23 czerwca 2019 r. odbędzie się Senioriada „Jesteśmy”.

Senioriada jest corocznym wydarzeniem organizowanym dla seniorów z Torunia i okolic. Piata edycja, podobnie jak poprzednie, odbędzie się w amfiteatrze Muzeum Etnograficznego. Seniorzy przygotowali prezentacje różnych formy aktywności. 

Seniorzy stanowią spory odsetek w ogólnej liczbie mieszkańców Torunia. Wielu z nich bierze aktywny udział w życiu społecznym i kulturalnym miasta, realizuje się w rozmaitych formach związanych z kulturą, sportem czy innych. Senioriada jest okazją, by zaprezentowali swoje zainteresowania i osiągnięcia. To także dobry moment, by zintegrować się oraz miło spędzić czas.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11:00 i potrwa do godz. 17:00. Wśród atrakcji znajdą się m.in. kiermasz rękodzieła z pracami i wytworami klubów seniora, stowarzyszeń, kół gospodyń wiejskich i innych organizacji działających na rzecz seniorów, pokaz form aktywności i rekreacji sportowo-zdrowotnej oraz prezentacja twórczości artystycznej. Seniorzy będą mieli również możliwość skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych: gęstości kości, serca, płuc. Udział jest bezpłatny.

31764298
Redakcja TV Toruń, ul. B. Głowackiego 2 redakcja@toruntv.pl, tel. 56 655 91 91
Niektóre materiały archiwalne są dostępne odpłatnie na stronie tvtorun.net
© 2019 TV Toruń