W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO

W  miniony piątek (22 maja) mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili działania na drodze krajowej nr 10. Wspólne działania funkcjonariuszy z grupy " SPEED" województwa kujawsko-pomorskiego odniosły oczekiwany skutek. Podczas działań nie doszło do żadnego zdarzenia drogowego w ciągu tej trasy.

W  miniony piątek (22 maja), w godzinach 14:00-22:00, policjanci z Wydziałów Ruchu Drogowego: Komendy Miejskiej Policji w Toruniu oraz KMP w Bydgoszczy, KPP Lipno oraz KPP w Nakle nad Notecią, m.in. grupy "SPEED", prowadzili działania na drodze krajowej nr 10. Podczas  działań policjanci z KMP w Toruniu  skontrolowali 164 kierowców. Przeprowadzili 110 pomiarów prędkości. Niestety  trzem  kierowcom  zatrzymali prawa jazdy ze względu na przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 kilometrów w obszarze zabudowanym oraz  5 dowodów rejestracyjnych w związku z niewłaściwym stanem technicznym pojazdów

Policjanci zapowiadają, że tego typu działania będą cyklicznie powtarzane. Funkcjonariusze kontrolują  w szczególności te miejsca, w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego.

Pamiętajmy, że prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, a także na skalę ich skutków. Nadmierna lub niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenie nie tylko braku opanowania pojazdu, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku, lecz w istotny sposób wpływa na rozmiar obrażeń, uczestniczących w zdarzeniu osób.

37196916
Redakcja TV Toruń, ul. B. Głowackiego 2 redakcja@toruntv.pl, tel. 56 655 91 91
Niektóre materiały archiwalne są dostępne odpłatnie na stronie tvtorun.net
© 2020 TV Toruń