UCIEKAŁ PRZED POLICJĄ

Policjanci z toruńskiej drogówki po pościgu zatrzymali kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli. 55-latek prowadził auto mając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz administracyjną decyzję o cofnięciu uprawnień. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

W miniony piątek (22 maja), około 08:30, mundurowi z toruńskiej drogówki prowadzili kontrolę pojazdów na ul. Skłodowskiej-Curie. W pewnym momencie policjanci zauważyli osobowego volkswagena. Funkcjonariusze chcieli zatrzymać kierowcę do kontroli. Ten zignorował ich polecenia do zatrzymania i pojechał dalej. Policjanci natychmiast wsiedli do radiowozu, włączyli sygnały dźwiękowe i świetlne dając kierowcy ponownie sygnał do zatrzymania się. Kierowca po raz kolejny zignorował polecenia policjantów i kontynuował ucieczkę. Kilkaset metrów dalej funkcjonariusze  zatrzymali ten pojazd.

Okazało się, że volkswagenem kierował  55-latek z gminy Obrowo. Szybko wyszło na jaw co było powodem ucieczki. Po dokładnym sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna miał całkowity zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, wydany w minionym roku przez  Sąd Rejonowy w Toruniu, a dodatkowo wydaną decyzję administracyjną o cofnięciu uprawnień. Za kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień oraz ucieczkę przed policją grozi mu do 5 lat więzienia.

37196637
Redakcja TV Toruń, ul. B. Głowackiego 2 redakcja@toruntv.pl, tel. 56 655 91 91
Niektóre materiały archiwalne są dostępne odpłatnie na stronie tvtorun.net
© 2020 TV Toruń