Informacje: *** W niedzielę 15 września o godz. 17.00 Telewizja Toruń przeprowadzi bezpośrednią relację z meczu Polskiej Hokej Ligi: Energa Toruń - Lotos Gdańsk ***

ARTYŚCI Z INDONEZJI

W poniedziałek (16 września) w toruńskim Dworze Artusa gościmy artystów z Indonezji. Na scenie wystąpią wirtuoz gitary Tohpati i chór Sora Kabagjaan. Wydarzenie odbywa się w ramach Dnia Indonezji zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski we współpracy z indonezyjską ambasadą. Wstęp wolny.

Poniedziałkowy (16 września) wieczór muzyczny z udziałem indonezyjskich artystów to szansa, by poznać orientalną kulturę i muzykę. Na spotkanie zapraszamy także miłośników tańca, którzy będą mieli okazję zobaczyć występ formacji muzyczno-tanecznej Gamelan Group. Dla uczestników przewidziano również poczęstunek. Impreza rozpocznie się o godzinie 18.00.

W ramach Dnia Indonezji w poniedziałek (16 września) w Urzędzie Marszałkowskim odbędzie się także spotkanie toruńskiej młodzieży szkolnej z ambasador Republiki Indonezji Siti Nugraha Mauludiah, która opowie o kulturze tego egzotycznego kraju i odkryje tajniki batiku, czyli malarskiej techniki barwienia materiału. Będzie to druga wizyta pani ambasador w Urzędzie Marszałkowskim. Wiosną tego roku gościła u marszałka województwa, efektem spotkania było podpisanie listu intencyjnego w sprawie partnerstwa naszego regionu z prowincją Nusa Tenggara Barat i podjęcie rozmów dotyczących współpracy gospodarczej i wymiany dobrych praktyk (więcej).

Dzień Indonezji w naszym regionie to efekt inicjatywy samorządu województwa i indonezyjskiego regionu Nusa Tenggara Barat, którego przedstawicieli gościliśmy w naszym regionie w ubiegłym roku (więcej).

Indonezyjska prowincja Nusa Tenggara Barat obejmuje zachodnią część archipelagu Małe Wyspy Sundajskie (z wyjątkiem wyspy Bali, która tworzy odrębną prowincję). Region o powierzchni 20 tys. km kw. zamieszkuje 4,7 miliona osób. Największymi wyspami są Lombok i Sumbawa, główne miasta to Mataram i Bima. Podstawę gospodarki stanowią turystyka, rolnictwo, rybołówstwo oraz wydobycie ropy naftowej i gazu ziemnego.

32609698
Redakcja TV Toruń, ul. B. Głowackiego 2 redakcja@toruntv.pl, tel. 56 655 91 91
Niektóre materiały archiwalne są dostępne odpłatnie na stronie tvtorun.net
© 2019 TV Toruń