WOJEWODA O TARCZY

 

Niemal 2 mld złotych wsparcia kierowanego z Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju przeznaczonych zostało dla przedsiębiorców z województwa kujawsko-pomorskiego w ramach rządowej tarczy antykryzysowej. Środki finansowe przekazywane są do ponad 10 tys. firm w regionie, które zatrudniają ponad 96 tys. pracowników. Podczas konferencji prasowej wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz określił tę pomoc jako „oddech finansowy dla firm z różnych branż”.

Również Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki społecznej bardzo mocno wspiera pracodawców i pracowników - mówiła podczas konferencji prasowej wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Iwona Michałek.

- W skali kraju, do tej pory na wsparcie tych grup ministerstwo wydało 15,3 mld złotych. W województwie kujawsko-pomorskim wsparliśmy przedsiębiorców i pracowników kwotą 662 mln złotych. Ze wsparcia skorzystało łącznie ok. 50 tys. pracowników. To ogromne pieniądze. Codziennie słyszę od samorządowców, że takiego wsparcia w ich gminach się nie spodziewano. Do przedsiębiorców i całej sfery opieki społecznej płyną szerokim strumieniem również środki unijne – podkreślała minister.

Tarcza Finansowa PFR dla miasta Torunia

- przydzielona kwota – 299 181 846,00 zł

- liczba firm z subwencją – 1 457

- liczba zatrudnionych – 13 997

37413161
Redakcja TV Toruń, ul. B. Głowackiego 2 redakcja@toruntv.pl, tel. 56 655 91 91
Niektóre materiały archiwalne są dostępne odpłatnie na stronie tvtorun.net
© 2020 TV Toruń