SERCE DLA ZAMBII

Wtorek (26 maja) – godz. 19.30 - koncert ,,Serce dla Zambii” w wykonaniu uczestników Projektu Zambia 2020 na platformie Edupolis https://edupolis.pl/e-learnig/. Wydarzenie pod patronatem marszałka województwa Piotra Całbeckiego

Koncert ,,Serce dla Zambii” jest częścią Projektu Zambia 2020, tworzonego przez muzykujących studentów i absolwentów, którzy pragną wyruszyć do Zambii. Tam, w miejscowości Kasisi, będą pracować na prowadzonej przez ojców jezuitów farmie oraz  pomagać w miejscowym domu dziecka, gdzie mieszka 250 podopiecznych. Nad uczestnikami projektu czuwa o. dr Grzegorz Dobroczyński – toruński jezuita, medioznawca, nauczyciel w Uniwersyteckim Liceum Ogólnokształcącym. Misją Projektu Zambia 2020 jest kontynuacją ponad-stuletniej tradycji obecności misjonarzy z Polski na Czarnym Lądzie. Koncert i Sam Projekt Zambia 2020 są również nawiązaniem  do osoby Jana Pawła II, w stulecie jego urodzin, i postaci kardynała Adama Kozłowieckiego - jezuity i misjonarza.

Patronem koncertu, który będzie można obejrzeć za pośrednictwem platformy Edupolis, jest marszałek województwa Piotr Całbecki.

O działaniach w ramach Projektu Zambia oraz pracy polskich jezuitów w Zambii przeczytać można:

·          https://www.facebook.com/projekt.zambia.torun/

·         https://jezuici.pl/2019/07/jozef-matyjek-sj-piekno-misyjnego-powolania/

·         „Wśród ludu Zambii – listy z misyjnego frontu”, Ludwik Grzebień, Adam Kozłowiecki, WAM 1977 r.

37197830
Redakcja TV Toruń, ul. B. Głowackiego 2 redakcja@toruntv.pl, tel. 56 655 91 91
Niektóre materiały archiwalne są dostępne odpłatnie na stronie tvtorun.net
© 2020 TV Toruń