DZIEŃ OJCA

Świętuj Dzień Ojca nad Wisłą. Tę wyjątkową niedzielę będziecie mogli spędzić na żeglowaniu po Wiśle i podziwianiu toruńskiej Starówki.

23 czerwca, od godz. 10:00 do 18:00, popłynąć będzie można z Bulwaru Filadelfijskiego, z pomostu na wysokości Bramy Żeglarskiej. Trasa rejsów wytyczona została wzdłuż Bulwaru. Rejsy odbywać będą się co godzinę. Darmowe bilety będzie można odebrać przy pomoście od godz. 9:00. Popłynąć będzie mogło łącznie 320 osób.

Kolejne rejsy zaplanowano na 20 lipca. Odbędą się na trasie Zamek Dybów – Olenderski Park Etnograficzny – Zamek Dybów. Zapisy na nie ruszą 24 czerwca, od godz. 8:00 i potrwają do wyczerpania miejsc. Zapisywać można się, wysyłając na adres:

sekretariat@dybow-nieszawa.org.pl.

W zgłoszeniu należy podać:

- imiona i nazwiska zgłaszanych osób

- kontakt telefoniczny

- wagę zgłaszanych osób

- wiek - w przypadku dzieci

Zgłoszenia przysłane przed 24 czerwca, godz. 8:00, nie będą brane pod uwagę!

W poprzednich latach rejsy wzbudziły spore zainteresowanie – zarówno wśród miłośników historii regionu, jak i całych rodzin pragnących aktywnie spędzić weekend. Również podczas tegorocznej edycji rejsów "Śladami Wisły" jedni i drudzy z pewnością odnajdą to, czego szukają. Rejsy są doskonałą okazją do zaprezentowania piękna wiślanych atrakcji w nowym świetle oraz bliższego przyjrzenia się Toruniowi z niecodziennej perspektywy.

Nie tylko wspaniałe okoliczności przyrody będą stanowiły atrakcję. Warto dodać, że łodziami sterować będą flisacy. Przedstawiciele tej niezwykłej grupy zawodowej, zajmującej się w dawnej Polsce spławem rzecznym, opowiedzą o flisaczej kulturze, obyczajach, a także swoim intrygującym rzemiośle. Wieloma ciekawostkami podzielą się również historycy i etnolodzy.

Udział we wszystkich rejsach jest bezpłatny. Więcej informacji:

https://www.facebook.com/events/846987808968546

Organizator: Fundacja „Zamek Dybów i Gród Nieszawa”.

31764493
Redakcja TV Toruń, ul. B. Głowackiego 2 redakcja@toruntv.pl, tel. 56 655 91 91
Niektóre materiały archiwalne są dostępne odpłatnie na stronie tvtorun.net
© 2019 TV Toruń