ŚWIĄTECZNY STÓŁ

6 grudnia Polska Akcja Humanitarna zaprasza do odwiedzenia restauracji, kawiarni i pubów! Tego dnia setki lokali gastronomicznych w całej Polsce biorą udział w 18-tej już edycji Świątecznego Stołu Pajacyka – ogólnopolskiej akcji charytatywnej, podczas której przekażą 10% swojego dziennego obrotu na posiłki dla potrzebujących dzieci.

Każdy, kto wybierze się w Mikołajki na kawę, ciastko, lunch lub kolację do lokalu biorącego udział w Świątecznym Stole Pajacyka, bezpośrednio przyczyni się do sfinansowania przez Polską Akcję Humanitarną ciepłego, pożywnego posiłku dla potrzebujących dzieci.

- W zeszłym roku, dzięki wielkiemu zaangażowaniu restauratorów i gości lokali gastronomicznych, zebraliśmy ponad 170 tysięcy złotych, co pozwoliło nam ufundować blisko 43 tysiące posiłków dla potrzebujących dzieci – mówi Anna Budzyńska-Sieczkowska z PAH.

W Świątecznym Stole Pajacyka obok restauracji, kawiarni i pubów biorą udział również sieci gastronomiczne takie jak stacje BP z kawiarniami Wild Bean oraz lodziarnio-kawiarnie Grycan-Lody od pokoleń. Jednocześnie w tym roku po raz pierwszy do akcji włączyły się cateringi dietetyczne.

Dzięki temu, że do akcji zgłosiło się tak wiele różnych miejsc, goście maja szeroki wybór lokali, w których mogą wesprzeć Świąteczny Stół Pajacyka. Pełna lista lokali biorących udział w akcji znajduje się na stronie pajacyk.pl oraz na wydarzeniu na Facebooku – „Świąteczny Stół Pajacyka 2019”.

Świąteczny Stół Pajacyka jest organizowany w ramach programu Pajacyk, prowadzonego przez Polska Akcję Humanitarną od 1998 roku. Program Pajacyk jest w całości finansowany ze środków pochodzących od darczyńców indywidualnych oraz firm, dzięki czemu PAH może ufundować  posiłki dla potrzebujących uczniów i uczennic w polskich szkołach i świetlicach.

Program Pajacyk można wspierać przez cały rok:

•          Wpłać dowolną kwotę na konto programu Pajacyk: Alior Bank S.A. 02 2490 0005 0000 4600 8316 8772 lub przekaż darowiznę przez stronę https://www.pajacyk.pl/#darowizna

33572466
Redakcja TV Toruń, ul. B. Głowackiego 2 redakcja@toruntv.pl, tel. 56 655 91 91
Niektóre materiały archiwalne są dostępne odpłatnie na stronie tvtorun.net
© 2019 TV Toruń