CZUJNI MIESZKAŃCY

Dzięki czujności mieszkańców Torunia udało się pomóc trzem osobom. Do zdarzeń doszło w dniu 19 listopada bieżącego roku.

Pierwsze ze zgłoszeń dotyczyło 87. letniej mieszkanki Przedmieścia Chełmińskiego. Zagubioną kobietę w godzinach rannych znalazł przechodzeń. Seniorka nie pamiętała, jak się nazywa i gdzie mieszka. Całe szczęście skierowany na miejsce zdarzenia patrol Straży Miejskiej podejmował interwencję względem seniorki kilka tygodni wcześniej, dzięki czemu znał jej personalia oraz prawnego opiekuna. Kobieta została przekazana pod opiekę synowi.

Drugie ze zgłoszeń telefonicznych z prośbą o pomoc dotyczyło bezdomnego mężczyzny, który przebywał w altanie na terenie dziełek rekreacyjnych. Skierowany na miejsce zgłoszenia patrol odnalazł niepełnosprawnego ruchowo mężczyznę. Po wstępnej konsultacji medycznej z Pogotowiem Ratunkowym mężczyzna został przetransportowany przez strażników do Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn, gdzie został objęty kompleksową opieką.

Trzeci ze zgłaszających zauważył kolizję drogową, która miała miejsce na terenie Zespołu Staromiejskiego. Kierujący pojazdem marki Skoda uszkodził karoserię zaparkowanemu pojazdowi marki Peugeot, a następnie zauważywszy dokonane szkody przeparkował auto w inne miejsc. Teraz, dzięki świadkowi zdarzenia oraz dokumentacji sporządzonej przez strażników nie uniknie konsekwencji prawnych.              

33366698
Redakcja TV Toruń, ul. B. Głowackiego 2 redakcja@toruntv.pl, tel. 56 655 91 91
Niektóre materiały archiwalne są dostępne odpłatnie na stronie tvtorun.net
© 2019 TV Toruń